czwartek, 25 czerwca 2020

Świąteczny kubekWśród elementów świątecznych bardzo często pojawia się coś co nie jest ozdobą choinkową, ale częścią dekoracji, świątecznego wystroju mieszkania. 
To kubek... w magicznym ujęciu... z rozgrzewającą czekoladą, z aromatyczną kawą, z pachnącą herbatą. Pojawia się w reklamach, na plakatach filmowych, a także jako istotny fragment na okładkach powieści świątecznych.


Taki wzór pasuje szczególnie do aktualnej pogody za oknem, chociaż to czerwiec a nie grudzień.
 

Wykorzystałam dzisiejszą w miarę dobrą pogodę - jeszcze nie padało!, żeby zrobić zdjęcie. Dotychczasowe zjawiska pogodowe za oknem wykluczały jakąkolwiek sesję w ogrodzie na tle iglaków lub chociażby trawy, a nawet na balkonie. Od kilku dni w całej Polsce pada, leje, wieje i grzmi burzami, a ze światła głównie szarość. Nie będę czekać na poprawę pogody do ostatniej chwili (prognozy przeczą same sobie), a tu już koniec miesiąca za pasem i czas na zgłoszenie swojego czerwcowego udziału w zabawie "Choinka 2020". 

To kolejny haft do zagospodarowania przed świętami, bo teraz nie dałabym rady. Planuję umieścić go na opasce poduszki - taki pomysł od dawna podpatrzony u Splocika czeka na realizację u mnie. Problem w tym, że mimo posiadania co najmniej jednej sprawnej maszyny do szycia nie jest mi z szyciem po drodze. I albo skończy się na szyciu ręcznym, albo przypomnę sobie podstawy szycia maszynowego - obu rodzajów unikam jak mogę. Mam jednak nadzieję na stworzenie grudniowej galerii prac powstałych w ramach tegorocznej zabawy i w tym mieści się szycie w kilku innych projektach
Osoby znające wzór oczywiście od razu zauważą, że został on częściowo tylko wykorzystany. Celowo nie wyhaftowałam dłoni trzymających kubek, bo jakoś nie pasowało mi  - palce wydają się zbyt przytłaczająca, chociaż tworzą wymowną całość z rozgrzewającym kubeczkiem.5 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu przymierzam się do tego wzoru, właśnie z zamiarem wyszycia go bez dłoni.
  Jednak nie wiem kiedy zabiorę się za niego, bo w kolejce czeka kilka innych.
  Może zrobię wyliczankę i "na kogo wypadnie, na tego bęc". :)))
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój też czekał w długiej kolejce.
   Ja nie za bardzo lubię wyliczanki, bo natychmiast kojarzą mi się z pewnego rodzaju przymusem i koniec przyjemności.
   Teraz wszelki przymus mnie zniechęca, nawet w robótkach.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Też podoba mi się ten haft, może uda mi się go w końcu wyszyć.
  Twój hafcik prezentuje się naprawdę ślicznie...bliżej świąt
  będziesz się cieszyć, że zgromadziłaś takie cudeńka z których
  będziesz mogła wyczarować ozdoby świateczne :)
  Koniecznie się wtedy pochwal na blogu:)
  Uściski ślę.
  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny wzór. Też gdzieś czeka na swoją kolej razem z innymi z tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podoba ten wzór😍 też widziałam go w formie poduszki. Świetnie będzie się prezentował jako świąteczny wystrój. Mnie nie po drodze do szycia, choć bardzo bym chciała. Mój przeciwnik to czas, którego zawsze brakuje. Pozdrawiam😊

  OdpowiedzUsuń

Włączyłam moderowanie komentarzy z powodu kolejnej fali spamu.