niedziela, 8 lutego 2015

Monogram - wersja "wariacje na temat"

Przymusowy odwyk komputerowy ze względów zdrowotnych skutkuje u mnie wzrostem aktywności czytelniczo-robótkowej, bo tylko fotel pozwala mi jako tako egzystować bez niemiłych dolegliwości fizycznych.
Styczeń i początek lutego to czas hafciku dla siebie, który jednak przerwałam w minionym tygodniu, żeby zrobić ten prezentowy z literką.
Zajęła mi ta robótka kilka wieczorów, trochę musiałam się pośpieszać, żeby wyrobić się na wczoraj. Zdjęcia zrobione po południu, przy sztucznym świetle, więc są takie okropne. Żadne nie oddaje prawdziwych kolorów ani kanwy, ani muliny. Kanwa (aida 16) w kolorze ecru, mulina wiekowa (produkcji jakiegoś małego zakładu, jeszcze z minionego ustroju) w kolorze niebiesko-fioletowym. Wymiary całości w ramce - 24x30cm
A skąd tytuł posta?
Moje wykonanie to właśnie takie wariacje na temat schematu. Oryginalny wzór minimalnie zmieniłam i pozbawiłam kilku ozdóbek, bo jak na mój gust za dużo ich napchano. Szczególnie, że obrazek jest prezentem urodzinowym dla starszego pana.


Coraz gorsza jakość moich zdjęć coraz częściej doprowadza mnie do rozpaczy.

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Ja bardzo lubię takie wzorki i mam wielką przyjemność w ich wyszywaniu - do tego dwa w jednym: uroczy wzór i jeden kolor nici :)

      Usuń