sobota, 20 września 2014

Złość kibicowa


Mistrzostwa Świata odbywają się w moim kraju...
mecze rozgrywane są w moim mieście...
a ja nie mogę obejrzeć polskich siatkarzy w polskiej telewizji!!!

Zawsze byliśmy Kopciuszkiem organizacyjnym, a nawet gdy nasi zdobywali sukcesy to prawdziwie wielkie imprezy odbywały się gdzieś daleko w wielkim świecie. Tak mało mieliśmy w minionych latach dobrych dla nas wydarzeń sportowych - o piłce kopanej w 2012 oczywiście  nie mówię, bo to mnie nie interesuje, a nawet wkurza. Gdy więc dzieje się coś tak pozytywnego jak wspaniała gra naszych zawodników na własnym podwórku, a my możemy sobie tylko popatrzeć na migające informacje w wiadomościach, to może człowieka trafić szlag.

I co z tego, że pewien łaskawca obiecuje odkodowanie meczu finałowego, jeśli będą grali w nim Polacy - doprawdy, ludzki pan! -  I jeszcze ta cała żenująca sytuacja, gdy o coś takiego musi apelować Prezydent państwa.

A tak patrząc z drugiej strony - gdybym wcześniej wydała pieniądze na dostęp, to też pewnie byłabym mocno wkurzona taką zmianą.

4 komentarze:

 1. To zawdzięczamy ponoć byłemu Panu Premierowi.
  To gorzej niż skandal, to świadczy o tym jak się nas we własny kraju traktuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę to i tak zwykły człowiek nie połapie się w tych meandrach biznesu - bo przecież to o kasę chodzi, tylko i wyłącznie kasa, kasa, kasa - bez sentymentów, a już na pewno żadnego patriotyzmu sportowego. Czyja wina i tak się nie dowiemy, ale potraktowano nas skandalicznie.
   Mam ochotę używać gorszych słów, całkiem nie nadających się do druku.
   Muszę zadowolić się namiastką jaką jest przekaz radiowy, ale to tak jak opowiadanie "co malarz namalował".
   Pozbawiono nas tylu wspaniałych przeżyć, a niedawne mecze z Brazylii zapychały program, chociaż piłkarze kopani tam w ogóle nie grali.

   Usuń
  2. Trudno się połapać to prawda.
   Polsat poinformował, że Spółki Skarbu Państwa wycofały sponsoring, no i brakło kasy.

   Usuń
  3. No właśnie ... kasa.

   Usuń